in ,

ევრო 2020-ის ყველა მატჩი: კალენდარი და განრიგი

ევროპის ჩემპიონატი 11 ივნისიდან დაიწყება და 11 ივლისს დასრულდება.
ევრო 2020 ევროპის 11 ქალაქში ჩატარდება.

უკვე საბოლოოდ გაირკვა: ევრო 2020 გაიმართება 11 ქალაქში, მაყურებელი ყველგან იქნება

ჯგუფური ეტაპი

11 ივნისი

ჯგუფი  A: თურქეთი – იტალია (23:00, რომი)

12 ივნისი

ჯგუფი B: დანია – ფინეთი  (20:00, კოპენჰაგენი)
ჯგუფი A: უელსი – შვეიცარია (17:00, ბაქო)
ჯგუფი B: ბელგია – რუსეთი (23:00, სანკტ-პეტერბურგი)

გადმოწერე EURO2020 ის კალენდარი

13 ივნისი

ჯგუფი D: ინგლისი – ხორვატია (17:00, ლონდონი)
ჯგუფი C: ავსტრია – ჩრდილოეთ მაკედონია (20:00, ბუქარესტი)
ჯგუფი C: ნიდერლანდები – უკრაინა (23:00, ამსტერდამი)

14 ივნისი

ჯგუფი D: შოტლანდია – ჩეხეთი (17:00, გლაზგო)
ჯგუფი E: პოლონეთი – სლოვაკეთი (20:00, სანკტ-პეტერბურგი)
ჯგუფი E: ესპანეთი – შვედეთი (23:00, სევილია)

15 ივნისი

ჯგუფი F: უნგრეთი – პორტუგალია (20:00, ბუდაპეშტი)
ჯგუფი F: საფრანგეთი – გერმანია (23:00, მიუნხენი)

16 ივნისი

ჯგუფი B: ფინეთი – რუსეთი (სანკტ-პეტერბურგი 17:00)
ჯგუფი A: თურქეთი – უელსი (20:00 ბაქო)
ჯგუფი A: იტალია – შვეიცარია (23:00, რომი)

17 ივნისი

ჯგუფი C: უკრაინა – ჩრდილოეთ მაკედონია (17:00, ბუქარესტი)
ჯგუფი B: დანია – ბელგია (20:00, კოპენჰაგენი)
ჯგუფი C: ნიდერლანდები – ავსტრია (23:00, ამსტერდამი)

18 ივნისი

ჯგუფი E: შვედეთი – სლოვაკეთი (17:00, სანკტ-პეტერგბურგი)
ჯგუფი D: ხორვატია – ჩეხეთი (20:00, გლაზგო)
ჯგუფი D: ინგლისი – შოტლანდია (23:00, ლონდონი)

19 ივნისი06

ჯგუფი F: უნგრეთი – საფრანგეთი (17:00, ბუდაპეშტი)
ჯგუფი F: პორტუგალია – გერმანია (20:00, მიუნხენი)
ჯგუფი E: ესპანეთი – პოლონეთი (23:00, სევილია)

20  ივნისი

ჯგუფი A: იტალია – უელსი (20:00, რომი)
ჯგუფი A: შვეიცარია – თურქეთი (20:00, ბაქო)

21 ივნისი

ჯგუფი C: ჩრდილოეთ მაკედონია – ნიდერლანდები (20:00, ამსტერდამი)
ჯგუფი C: უკრაინა – ავსტრია (20:00, ბუქარესტი)
ჯგუფი B: რუსეთი – დანია  (23:00, კოპენჰაგენი)
ჯგუფი B: ფინეთი – ბელგია (23:00, სანკტ-პეტერბურგი)

22 ივნისი

ჯგუფი D: ჩეხეთი – ინგლისი (23:00, ლონდონი)
ჯგუფი D: ხორვატია – შოტლანდია (23:00, გლაზგო)

23  ივნისი

ჯგუფი E: სლოვაკეთი – ესპანეთი (20:00, სევილია)
ჯგუფი E: შვედეთი – პოლონეთი (20:00, სანკტ-პეტერბურგი)
ჯგუფი F: გერმანია – უნგრეთი (23:00, მიუნხენი)
ჯგუფი F: პორტუგალია – საფრანგეთი (23:00, ბუდაპეშტი)

24 და 25 ივნისი – დასვენების დღეები

პლეი-ოფი

1/8 ფინალი

26 ივნისი

1: 2A – 2B (20:00, ამსტერდამი)
2: 1A – 2C (23:00, ლონდონი)

27 ივნისი

3: 1C – 3D/E/F (20:00, ბუდაპეშტი)
4: 1B – 3A/D/E/F (23:00, სევილია)

28 ივნისი

5: 2D – 2E (20:00, კოპენჰაგენი)
6: 1F – 3A/B/C (23:00, ბუქარესტი)

29 ივნისი

7: 1D – 2F (20:00, ლონდონი)
8: 1E – 3A/B/C/D (23:00, გლაზგო)

30 ივნისი და 1-ლი ივლისი – დასვენების დღეები

1/4 ფინალი

2 ივლისი

1: მე-6 მატჩის გამარჯვებული – მე-5 მატჩის გამარჯვებული (20:00, სანკტ – პეტერბურგი)
2: მე-4 მატჩის გამარჯვებული – მე-2 მატჩის გამარჯვებული (23:00, მიუნხენი)

3 ივლისი

3: 1-ლი მატჩის გამარჯვებული – მე-3 მატჩის გამარჯვებული (20:00, ბაქო)
4: მე-8 მატჩის გამარჯვებული – მე-7 მატჩის გამარჯვებული (23:00, რომი)

4 და 5 ივლისი – დასვენების დღეები

1/2 ფინალი

6 ივლისი

1: 1-ლი მეოთხედფინალის გამარჯვებული – მე-2 მეოთხედფინალის გამარჯვებული (23:00, ლონდონი)

7 ივლისი

2: მე-4 მეოთხედფინალის გამარჯვებული – მე-3 მეოთხედფინალის გამარჯვებული (23:00, ლონდონი)

8, 9, 10 ივლისი – დასვენების დღეები

ფინალი

11 ივლისი

23:00, ლონდონი

გადმოწერე EURO2020 ის კალენდარი

ავტორი Vakhtang Daraselia

კომენტარის დატოვება

თქვენი ელფოსტის მისამართი გამოქვეყნებული არ იყო. აუცილებელი ველები მონიშნულია *

Loading…

0